Něco o sečském tenisovém klubu …

V letech 1970-71 podpořil MNV Seč z peněz cestovního ruchu vybudování pěti tenisových antukových kurtů v místní lokalitě Seč-Bučina. Vlastní akci zorganizovala parta tenisových průkopníků z přilehlé chatové oblasti za účasti i několika místních nadšenců. Následně se kurty staly základnou pro závodní mužstvo pod hlavičkou TJ Sokol Seč složené z místních a přespolních hráčů. Soutěž se odehrávala v rovině oblastního přeboru Chrudim-Pardubice-Ledeč n. Sázavou a zdejší mužstvo zde pravidelně dosahovalo velice dobrých výsledků. V roce 1990 vzniknul samostatný Tenisový klub Seč jako nástupnická organizace TJ Sokol Seč a do roku 2002 stále působil v mezioblastním přeboru. Souběžně probíhala na místních kurtech i tenisová škola pro mládež, která ovšem v posledních několika letech nemá patřičnou naplněnost pro výchovu nových talentů.

V roce 1996 a následně pak v r. 1998 byla na místních kurtech uspořádána velká show pod hlavičkou pražské Agentury IMA zastoupené p. Jiřím Vopršalem za účasti známých osobností např. Jiří Krampol, Pavel Nový, Josef Laufer, Lešek Semelka, Jan Rosák, Ant. Panenka, Dominik Hašek, Jarda Holík, Zbyněk Merunka, Josef A. Náhlovský atd. Oba ročníky zábavné show se nesli v duchu sportovně zábavné show  a měli mezi návštěvníky velice pozitivní ohlas/k nahlédnutí ve fotoalbu.

Tenisové dvorce na Seči jsou velice vyhledávanou volnočasovou aktivitou rekreačních návštěvníků a každého rádi přivítáme v našem areálu. V současné době má klub 77 členů a status zapsaného spolku. Mimo individuálního pronájmu nabízíme pořádání vícedenních soustředění, zajištění firemních tenisových turnajů včetně posezení u grilu, k dispozici je pochopitelně celodenní občerstvení//pivo, limo, nanuky, káva atd. //.

Luboš Blecha
předseda TK Seč, z. s.

Napište nám

Joomla forms builder by JoomlaShine

Kde nás najdete

Go to top